
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.7 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±0.25 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
Stock: 4596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.01630 | $0.81500 |
| 100 | $0.01248 | $1.24800 |
| 500 | $0.00940 | $4.70000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00573 | $17.19000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
